Vítej, lidský červe,
obojživelníku s tělem i duší,
co o duchovnu jen tuší...

Jmenuji se Zmarchrob a jsem neodolatelný svůdník, zkušený ďábel.

Inspirován knihou "Rady zkušeného ďábla" od C. S. Lewise
jsem se rozhodl pokračovat v udílení rad svému kolegovi,
dosud ještě nezkušenému ďáblu, Tasemníkovi,
formou otevřených dopisů.

Pevně věřím (ač slovo věřit je, ďáblužel, vztahováno spíše k našemu Nepříteli),
že si také vezmeš moje rady k srdci...

Věz, že
Tasemníkův pacient
je v drtivé většině dopisů lidský autor tohoto blogu.

Pamatuj, že
mým oblíbeným hrdinou je Smrť
a že poslouchám již zaniklou skupinu
s hustodémonsky krutopřísným názvem
Veselá Zubatá.

MĚJ PROTO OČI NA ŠŤOPKÁCH!

4 rady, jak obrátit plány smrtelníků ve prospěch pekla

13. října 2014 v 2:12 | Zkušený ďábel
Můj drahý Tasemníku,

dlouho jsem od Tebe nedostal žádné zprávy. Proč se nedržíš našeho plánu informovat mě jednou týdně o stavu svého pacienta? Už jsi snad zapomněl, jak hrozný je můj hněv?! Peklo není holubník!!!

Když už jsme u těch plánů - stěžoval sis, že pacient používá diář, který, podle Tvého popisu, pracuje ve prospěch Nepřítele. Prý si pečlivě zaznamenává každou schůzku i myšlenku, plánuje si návštěvy a směny v práci několik týdnů dopředu... Hmm... To sice na první pohled nevypadá moc příznivě, ale ve skutečnosti se málokterému smrtelníkovi podaří jeho plány naplnit! To je prostě neoddiskutovalný fakt, který se nám velice hodí! Mimochodem, lví podíl na udržování tohoto příznivého stavu má náš Pekelný odbor organizovaného chaosu (POOCH). Díky němu vznikla velmi užitečná publikace s názvem 4 rady, jak obrátit plány smrtelníků ve prospěch pekla. Rád bych Ti je nyní v krátkosti připomenul:


1) Udržujte mysl smrtelníka pod neustálou palbou pokušení, aby jim stále podléhal a ztratil touhu cokoliv plánovat. Bude-li se ve svém zoufalství vzpírat, či dokonce začne koketovat s myšlenkou přivolat na pomoc Nepřítele, snažte se ho utopit ve vlastní sebelítosti a z ní plynoucího přesvědčení, že neexistuje nikdo, kdo by mu mohl pomoci. S rostoucím zoufalstvím a beznadějí se stane jeho jedinou touhou zemřít. Plány vedoucí k jeho sebevraždění je velmi vítané podporovat!

2) Pokud je smrtelník z pohledu Nepřítele úspěšný plánovač (jeho aktivity nám škodí), naplňujte jeho srdce pýchou a ješitností! Udržujte ho v přesvědčení, že nikdo není lepší v plánování než on! V tomto případě nám velmi pomáhá princip z Nepřítelovy knihy: "Pýcha předchází pád."

3) Zároveň je však nutné zabránit tomu, aby výše zmíněný princip byl smrtelníkem pochopen "správně". Každý správný pokušitel musí umět působivě vytrhávat slova z kontextu. "Pýcha předchází pád, slávu předchází pokora." - Tento recept (plán) na získání slávy od Nepřítele nikdy nesmí dojít svého naplnění! Skutečně pokorní smrtelníci nám vždy dělají velké starosti. Pokud ale přesto chtějí být pokorní, vypěstujte u nich falešnou pokoru. To se dělá tak, že o pokoře jen mluví, touží po ní, ale nedělají praktické kroky. Prostě jejich plány selhávají. Na druhou stranu je žádoucí dovolit jim dílčí úspěchy, aby se tato falešná pokora hluboko zakořenila v jejich srdcích.

4) Vždy počítejte s opozicí Nepřítele, který rozhodně nespí na vavřínech, ale těm nechutným smrtelníkům je neustále ochoten pomáhat! Proto usilujte o maximální narušení modlitebního života smrtelníka. Klidně ho nechejte plánovat různé aktivity, a pokud jich bude hodně, tak klidně i ty církevní, aby se více zaměřil na náboženský výkon než na vztah s Nepřítelem. Tím totiž bude hodně vydávat a málo čerpat, čímž se z něj stane unavený pruďas s mizerným duchovním životem. Bude žít v jakémsi náboženském oparu, díky kterému jeho "zbožné" aktivity nakonec přinesou užitek nám!

Docela dobré, ne? Nezapomeň mi proto brzy napsat podrobnosti o Tvém pacientovi, zejména o tom, jak se mu daří plánovat a jak Tobě jde pokoušení.

Líbá Tě Tvůj strýc Zmarchrob
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hubert Hubert | E-mail | Web | 13. října 2014 v 10:01 | Reagovat

Zasmál jsem se :D A vlastně nevidím důvod, proč to nevyzkoušet :D

2 stuprum stuprum | Web | 14. října 2014 v 23:39 | Reagovat

Náboženský opar - to je hodně dobré. :)

3 Zkušený ďábel Zkušený ďábel | Web | 15. října 2014 v 14:32 | Reagovat

[1]: KVÍK!

[2]: Na první pohled není vidět, ale zdobí xichty mnohých, včetně těch v Nepřítelově spolku! Chachá! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama