Vítej, lidský červe,
obojživelníku s tělem i duší,
co o duchovnu jen tuší...

Jmenuji se Zmarchrob a jsem neodolatelný svůdník, zkušený ďábel.

Inspirován knihou "Rady zkušeného ďábla" od C. S. Lewise
jsem se rozhodl pokračovat v udílení rad svému kolegovi,
dosud ještě nezkušenému ďáblu, Tasemníkovi,
formou otevřených dopisů.

Pevně věřím (ač slovo věřit je, ďáblužel, vztahováno spíše k našemu Nepříteli),
že si také vezmeš moje rady k srdci...

Věz, že
Tasemníkův pacient
je v drtivé většině dopisů lidský autor tohoto blogu.

Pamatuj, že
mým oblíbeným hrdinou je Smrť
a že poslouchám již zaniklou skupinu
s hustodémonsky krutopřísným názvem
Veselá Zubatá.

MĚJ PROTO OČI NA ŠŤOPKÁCH!

Jak manipulovat Nepřítelem

25. listopadu 2014 v 0:28 | Zkušený ďábel
Můj drahý Tasemníku,

po dlouhé době Tě musím opravdu pochválit! Vykonal jsi skutečně skvělou práci hodnou pekelného obdivu! Jsem na Tebe náležitě hrdý, že pod mým vedením děláš takové pokroky! To, jak se Ti podařilo svého pacienta přesvědčit, aby NEVĚDOMKY považoval Nepřítele jenom za nástroj k dosažení svých (byť "zbožných") přání, je hodno zápisu do Pekelné knihy zásluh!


Neusni však na vavřínech a v žádném případě nepodceňuj pacientovy slabší chvilky, kdy se s Nepřítelem skutečně setkává a slyší Jeho hlas. Pacient musí zůstat v přesvědčení, že jeho touha po darech, která je větší než touha po Dárci, je správná. Udržováním pacienta v tomto stavu docílíš toho, že bude Nepřítelovi vyznávat lásku slovy, ale svými skutky to bude popírat. Ve skutečnosti bude Nepřítelem manipulovat a zredukuje si ho jen na automat na přání! No uznej, nezní to krásně?

Aby se Tvé pokušitelské konání ještě zlepšilo, napíšu Ti souhrn toho, jak vést pacienta ke skutečně ďábelské manipulaci Nepřítelem. Samozřejmě, že odstínů manipulace je mnoho, ale těchto pár je pěkně zastřešuje:

1) Přinuť ho věřit, že dáváním peněz do církve se automaticky dostaví do jeho života požehnání

Jelikož Tvůj pacient miluje Bibli a navíc pokaždé doslovně vykládanou, polož velký důraz na slova z proroka Nehemjáše o tom, že když věřící dává desátky, Bůh mu bude žehnat. Zároveň se pacient nesmí dozvědět o celém kontextu ohledně dávání peněz Bohu, tj. že je to projev vděčnosti za Nepřítelovu péči a že bez celkového životního stylu vděčnosti pouhé placení desátku na Nepřítele dojem neudělá!

Čili: ať platí jako mourovatej, ať je přesvědčen o tom, že 10 % jeho příjmu je příliš mnoho a ať je dává s velkou nechutí a pekelnou vírou, že tím Nepřítele přinutí, aby mu požehnal, protože to přece řekl v Bibli!

2) Přinuť ho věřit, že když žehná Izraeli, tak se automaticky dostaví do jeho života požehnání

Určitě znáš tu část z Genesis, kdy Nepřítel dává Abrahamovi požehnání "... a ten, kdo ti žehná, bude požehnán..." Díky našemu Pekelnému odboru pro ďábelské interpretace Bible (POĎIB) značná část Nepřítelových poskoků věří, že když slovně požehnají Izraeli, zkroutí tím Nepřítelovu ruku tak, aby jim požehnala. Většinou je ani nenapadne zamyslet se nad tím, že se ta Nepřítelova slova o požehnání mohou vztahovat jen na Abrahamovu dobu, protože Nepřítel je svrchovaný a všichni v pekle moc dobře víme, že sebou manipulovat nenechá... Tvůj pacient si to však momentálně neuvědomuje a nedopusť, aby se to změnilo! Sám už máš bohaté zkušenosti v tom, jak ho udržovat v náboženské iluzi "hlubokého vztahu s Nepřítelem"...!

3) Přinuť ho věřit, že pokaždé, když se pomodlí "ve jménu Ježíše", tak Nepřítel prostě musí konat, jak pacient píská

Když se Tvůj pacient začne více zabývat modlitbou a autoritou jména toho Božího Syna, musíš zajistit, aby jeho modlitba nebyla založená na důvěře v Nepřítelovu moc, ale na touze vyzkoušet platnost této fráze "ve jménu Ježíše", kterou bude pacient chápat jako magickou formuli, která Nepřítele přinutí udělat cokoliv, co bylo v této modlitbě vyřčeno, bez ohledu na to, zda si to momentálně Nepřítel přeje vykonat.


Rozumíš tomu? Klíč je v tom, aby se pacient na Nepřítele obracel jen tehdy, když něco potřebuje. Když se Ti podaří zajistit, aby tímto chováním narůstala jeho náboženská pýcha, začnu Tě už považovat za zkušenějšího ďábla. Ale rozhodně ne tak zkušeného, jako jsem JÁ!

Líbá Tě Tvůj strýc Zmarchrob
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama