Vítej, lidský červe,
obojživelníku s tělem i duší,
co o duchovnu jen tuší...

Jmenuji se Zmarchrob a jsem neodolatelný svůdník, zkušený ďábel.

Inspirován knihou "Rady zkušeného ďábla" od C. S. Lewise
jsem se rozhodl pokračovat v udílení rad svému kolegovi,
dosud ještě nezkušenému ďáblu, Tasemníkovi,
formou otevřených dopisů.

Pevně věřím (ač slovo věřit je, ďáblužel, vztahováno spíše k našemu Nepříteli),
že si také vezmeš moje rady k srdci...

Věz, že
Tasemníkův pacient
je v drtivé většině dopisů lidský autor tohoto blogu.

Pamatuj, že
mým oblíbeným hrdinou je Smrť
a že poslouchám již zaniklou skupinu
s hustodémonsky krutopřísným názvem
Veselá Zubatá.

MĚJ PROTO OČI NA ŠŤOPKÁCH!

Jak udělat z křesťana homofoba

22. února 2015 v 0:44 | Zkušený ďábel
Můj drahý Tasemníku,

ptáš se, jak bylo na konferenci pro Zkušené ďábly, na kterou jsem byl také já, mimochodem jako jeden z mála, naším Pekelným Otcem v hlubinách pozván! Nu, věnovali jsme věru žhavému, po pekle teplému, tématu - jak z Nepřítelových poskoků úspěšně dělat homofoby. Přičemž název této naší nové pekelné strategie je "Strach uvnitř nás". Né, že bychom my, padlí andělé, neměli pro strach uděláno (fakt se netěším na to, až budeme smažky), ale líbí se mi názor, že když naši strategii popíšeme pohledem těch bídných lidských červů, lépe se bude nám, ale hlavně těm méně zkušenějším ďáblům (ano, myslím tím i Tebe), tento plán zarývat do kůže (i když o lidské kůži můžeme my, duchové, jenom snít. A vlastně ani snít nemůžeme, protože nepotřebujeme spát... ALE JISTĚ MĚ CHÁPEŠ.).K věci. Z Tvých dřívejších popisů svého pacienta je zřejmé, že se snaží být opravdový křesťan v tom nejhorším slova smyslu (náš Nepřítel má z jeho snahy opravdovou radost). Nicméně nám mohou být užitečné jeho sklony vykládat Bibli doslovně s cílem "usvědčit hříšníky". Jeho horlivost může posloužit našim cílům, pokud se Ti podaří v něm zakořenit postoj, že bude milovat více svůj názor než lidi (konkrétně homosexuály), se kterými nesouhlasí. Ať se tedy chová podle hesla: "Obrať se, nebo shoř!" Za tímto ďáblulibým postojem je totiž strach z toho, že by případně musel uznat svůj "chybný názor/postoj".

Zároveň usiluj o to, aby se osobně neznal s žádným homosexuálem. Ať svou válku proti homosexuálům, homosexualitě a homosexualismu (tyto pojmy ať to jsou pro něj synonyma) vede ryze na filosofické úrovni. Když své výplody okoření nějakými biblickými citacemi, jeho neinformovaný a postupně více a více bigotní postoj způsobí, že poškodí pověst svého pána - našeho Nepřítele.

Ať tedy hojně a pekelně správným způsobem metá veršemi z té Odporné knihy knih (které jsou mimochodem pravdivé), protože jeho předsudky a láska k vlastnímu názoru způsobí, že těmito biblickými verši prokáže službu peklu. Jen si vzpomeň na našeho Otce v hlubinách, když pokoušel na poušti toho Božího Syna - citoval mu doslovně Bibli, bylo to fakt promyšlené pokušení, ale Ježíš mu neskočil na špek. Dodnes si tuto hroznou porážku Našeho Otce ti Nepřítelovi poskoci připomínají. Ale zdaleka ne všichni, a klidně sem může patřit i Tvůj pacient. Prostě aplikuj ten notoricky známý princip pokoušení: "Kapka jedu zabíjí i v medu." Boží slovo s pekelným chilli je vskutku ďábelská kombinace!

Situace však není vždy tak jednoduchá, aby stačily výše uvedené postupy. Protože Nepřítel s Tvým pacientem komunikuje (a často je to i oboustranné), dochází k proměně charakteru pacienta. V našem případě to klidně může znamenat, že pacient bude ochoten své bigotní názory přehodnocovávat a začne se informovat, ptát se po širším kontextu biblických veršů, možná se dokonce pokusí sblížit s nějakým homosexuálem či křesťanem s nebezpečnými názory a postoji. Jak potom postupovat?

Úplně nejhorší situace by nastala, když by Tvůj pacient začal homosexuály vidět pohledem Nepřítele - milovat hříšníka, ale nenávidět hřích. Nesmíš dopustit, aby se tato otřepaná křesťanská fráze stala realitou a jednotliví křesťané (a nedej ďáble i celé církve!) se začali podle toho chovat: tj. neodsuzovali by lidi podle jejich vzhledu, názorů či sexuální orientace, ale vedli by je ke Kristu, k tzv. pokání a víře. A to vše v kontextu milosrdenství a bezpodmínečné lásky (sorry za ty vulgarismy)! To by byla katastrofa!!! Takže, zase aplikuj princip jedu v medu, a to tím, že tu jejich frázičku otočíš: "Milovat hřích, nenávidět hříšníka".

Pokusím se to rozvést. Homofobní křesťan je pokrytec a v tomto stavu je potřeba jej udržet. Proč je pokrytec? Protože stejně jako homosexuálové i on často podléhá sexuálnímu pokušení. A je dobře, že se o sexu moc v církvích nemluví, je to takové tabu. Toto tabu totiž živí strach v srdci křesťana, aby se náhodou jeho sexuální prohřešky nedozvěděli jeho bratři a sestry v církvi. Jsem přesvědčen o tom, že i Tvůj pacient dobře zná ten Ježíšův výrok o chtivém pohledu na ženu. Takže podvědomě kritizuje to, s čím má také on problém! Ano, tenhle vzorec chování je celkem běžný - dokonce je v souladu s Nepřítelovým podobenstvím o trámu a třísce v oku, resp. jeho mladší variantě: "Kdo nejvíc křičí, od toho to fičí!"

Pokud tedy bude Tvůj pacient milovat svůj hřích a neúspěšně proti němu bojovat (musíš zajistit, aby i po modlitbě a pokání pacient nevěřil v Boží odpuštění, čímž v jeho srdci bude trůnit pocit viny), nebude schopen vidět, díky tomuto svému trámu v oku, homosexuála jako člověka, který má vlastně problém stejné podstaty: hříšné sexuální myšlenky, v lepším případě i činy! Proto je nad míru důležité udržovat pacienta v neustálém kolotoči selhávání, čímž bude narůstat jeho strach přilézt za Nepřítelem s cílem vyškemrat si odpuštění a milosrdný postoj k ostatním hříšníkům!

Jeho frustrace bude narůstat a přirozeně bude hledat nějakou úlevu. A protože je ještě spousta křesťanů homofobních, jsem přesvědčen, že se nám, ďáblům, blýská na růžovoučké čásky!

Tuto frustraci dosti výstižně vyjádřil Ion At An ve své písni "V lisu rozpolcenosti". Důrazně Tě však varuji, aby ses nenechal tímto výplodem zlákat na nekalé myšlenky o Nepříteli a už vůbec se o této písni nezmiňuj na vyšších místech ani mezi sobě rovnými ďábly! Mohl bys tím způsobit nepříjemnosti nejen sobě, ale hlavně mně!!!Líbá Tě Tvůj strýc Zmarchrob
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Luce Luce | E-mail | Web | 22. února 2015 v 8:25 | Reagovat

Je to nadherné. Mne, ako kresťanky, sa to veľmi páči, si to pojal v liste, ktoré sa mi neskutočne páčia. Písal si o zaujimavých veciach, a iste isto ak na tento web ešte narazím, v čo sa nemýlim, rada si prečítam aj iné témy o kresťanstve, ktoré su v celku v poriadku. :))
L.U.C.E.

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 22. února 2015 v 8:54 | Reagovat

Je tu dobře poukázána stinná stránka křesťanství a asi jakékoliv víry- totiž lidé a jejich nedokonalost (která je samozřejmě přirozená). No, zajímá mě, jak se to s pacientem bude vyvíjet. :-)

3 Zkušený ďábel Zkušený ďábel | E-mail | Web | 23. února 2015 v 13:18 | Reagovat

[1]: Nesmírně mě těší, že moje myšlenky nacházejí oblibu i v Nepřítelově táboře.

[2]: Pokud to Tasemník nezmrší, z pacienta se stane buď homofob, nebo synkretik.

4 valin valin | E-mail | Web | 23. února 2015 v 21:57 | Reagovat

Nepřítel z tebe musí mít radost. Vidíš některým jeho dítkám až pod kůži... :-)  :-)  :-)  :-)

5 Zkušený ďábel Zkušený ďábel | E-mail | Web | 25. února 2015 v 11:43 | Reagovat

[4]: Rád Mu dělám takovou radost! :-)

6 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 25. února 2015 v 12:34 | Reagovat

Krásné <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama